laminált padló lerakása

A laminált padló szakszerű lerakása házilag

Mint minden munkánál, laminált padló lerakásánál is fontosak a megelőző lépések, esetünkben ez a padlónk aljazának lehető legtökéletesebb előkészítését jelenti. Az esetleges egyenlőtlenségeket aljzatkiegyenlítővel korrigáljuk, majd az egész felületet alaposan megtisztítjuk.

Következő lépésben az alátétfóliák lerakása következik, elsőként egy párazáró fólia, majd polifoam alapfólia, végül hang- és hőszigetelés gyanánt speciális szigetelőlapok, illetve padlófűtés alá is speciális alátét szükséges.

Ezután következik maga a laminált padlólapok lerakása. A falak mentén nagyon fontos dilatációs hézagot hagynunk, hogy a hőtágulást és az épület mozgásait a laminált padló le tudja követni, és később ne recsegjen majd. Munkánkat távtartó ékek használatával könnyíthetjük meg. Az első lerakott laminált padlólapunk csapja a fal felé nézzen (akár le is fűrészelhető a csap), az ezt követő lapokat először hosszában, majd széltében illesszük össze. A sor utolsó darabját méretre kell vágni, a lehulló darabot viszont őrizzük meg a következő sor nyitóelemének, hogy eltolt sorosztással dolgozhassunk, melynek legideálisabb mértéke 50 cm.

Küszöbnél is érdemes megtartani a dilatációs hézagot, ennek elfedésére praktikus eszköz a burkolatváltó profil használata.

Amint a laminált padló a teljes padlófelületet lefedte, utolsó lépésként az ékek eltávolítása után következhet a szegélyezés. A szegélylécek felrögzítése történhet facsavarral, tiplivel, ragasztóval, vagy falfogó kapoccsal, a sarkoknál pedig gérvágóval alakíthatjuk ki a megfelelő méretet, de léteznek praktikus sarokelemek is, amelyek az illesztéseket jótékonyan elfedik.